Investicija, sudominusi Europą
Ko trūksta rinkoje ir ko nori investuotojai? Kas svarbiausia geopolitinių rizikų sukaustytoje investicijų ekosistemoje? Užčiuopti nepaliestą rinkos dalį nėra taip lengva, kaip gali atrodyti.
Kai laikas – svarbiausias aspektas, norisi potencialią nišą rasti kuo greičiau, tad klausimų kyla dar daugiau. Procesas ilgas ir sunkus, bet kai idėja pranoksta lūkesčius, tai atperka kiekvieną dvejonių ir nerimo akimirką. Šiuo metu įgyvendinamas oro uostų viešbučių projektas – būtent toks.
Marius Jakulis Jason, Investuotojas, „AAA LAW“ bei „AAA HOLDING“, kuriam priklauso prabangūs viešbučiai „RADISSON BLU ROYAL ASTORIJA HOTEL, VILNIUS“ ir „GRAND HOTEL KEMPINSKI VILNIUS“, steigėjas.
Partnerystė, leidusi rasti tinkamą nišą
Geriausios investicinės idėjos gimsta iš asmeninės patirties arba poreikio. Ilgalaikė patirtis viešbučių versle, glaudžiai susijusiame su turizmu, leidžia įvertinti ir suvokti turistų srautų sukuriamas galimybes.
Jason
Stebinančiam jų augimui įtakos turi tiek pigių skrydžių bendrovių plėtra, tiek supaprastinti vizų režimai. Vis labiau populiarėjantis oro transportas skatina ir oro uosto struktūros modernizaciją. Deja, ji vis dar atsilieka.
Pavyzdžiui, Vilniaus oro uostas aptarnauja kone 80 proc. visų Lietuvos keleivių, tačiau neturi nei šalia esančio konferencijų centro, nei tarptautinio prekių ženklo viešbučio, kuriame būtų galima apsistoti turint ankstyvą skrydį ar ilgiau laukiant persėdimo. Gimus šiai idėjai, norėjosi rasti finansinių partnerių, kurie kartu taptų pionieriais rinkoje ir suteiktų galimybę ir investuotojams prisijungti prie šio išskirtinio projekto. Išanalizavę rinką ir parinkę perspektyviausius projekto plėtros partnerius, finansų patarėjai, investicinė įmonė „Orion“, padėjo idėjai pasiekti jau daugiau nei pusšimtį investuotojų.
Pirma stotelė – Vilnius
2017 m. investicijų fondas „Airport Hotel Fund“ pasiryžo investuoti 9 mln. eurų į prie sostinės oro uosto iškilsiantį viešbutį „Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“.
„Park Inn by Radisson Vilnius Airport Hotel & Business Centre“ viešbučio interjiero vizualizacija
Nors projekto pradžioje tolesnė plėtra nebuvo planuota, sulaukus išorinio susidomėjimo, balandžio mėnesį žengta ir į Krokuvos rinką. Tiek turto klase, tiek geografine lokacija susidomėjimą kėlęs projektas prie fondo pridėjo jau 2021 m. I ketv. veiklą pradėsiantį pirmąjį ekonominės klasės viešbutį prie Krokuvos oro uosto – „Hampton by Hilton Krakow Airport Hotel“.
Tuo pačiu metu buvo pradėti darbai dėl sklypo įsigijimo prie didžiausio Baltijos šalių oro uosto – Rygos. Iki metų pabaigos tikimasi užbaigti visus pasiruošimo darbus – į fondo portfelį įtraukti jau trečią viešbutį prie greičiausiai augančių oro uostų Baltijos valstybėse bei šalyse kaimynėse.
Pasiūlymų gausa – visoje Europoje
Šiuolaikiški oro uostų viešbučiai smarkiai skiriasi nuo pirmųjų, kuklių ir ne itin komfortabilių viešbučių. Dabar oro uostų viešbučiai prabanga nenusileidžia esantiesiems prabangiuose kurortuose ar sostinių centruose.
Sėkmingai pradėjus pirmųjų viešbučių plėtrą ir gavus tarptautinių viešbučių prekių ženklų („Radisson“, „Hilton“, „Marriot“) pripažinimą, pasipylė susidomėjimas tiek iš viešbučių valdytojų, tiek iš viešbučių arba žemės sklypų savininkų. Pasiūlymai šiuo metu driekiasi nuo šalių kaimynių iki Balkanų – Kroatijos, Serbijos, Slovėnijos. Didinant portfelio diversifikaciją, ateityje planuojama investuoti ne tik į plėtojamus, bet ir į jau veikiančius viešbučius.
Institucinio investuotojo link
Jason
Augant „Airport Hotel Fund“ portfeliui, auga ir ambicijos. Tikimasi, kad vietiniam fondui pavyks išauginti portfelį iki tarptautinio lygio ir pritraukti didelį užsienio institucinį investuotoją. Tokį žaidėją domintų tik didelis viešbučių paketas, išsiskiriantis tvaria geografine diversifikacija, tad dar šį mėnesį laukia tolimos kelionės rinkai tyrinėti – galbūt pavyks išplėsti portfelį net į Afriką ar Aziją. Projektų konsolidacija rezultatų atneš ne tik idėjos pradininkams, bet ir visiems prie projektų prisidėjusiems investuotojams.
Lietuvai vis labiau populiarėjant finansų technologijų srityje, įrodome, kad galime dar daugiau – tarptautinę sėkmę atnešantys projektai, vykdomi kartu su „Orion“, pamažu tampa vienais inovatyviausių ne tik Baltijos šalyse, bet ir visoje Europoje.
Įvertinkite straipsnį:
Susiję straipsniai:
– Verslo žiniose: Lietuviai investicijai Krokuvoje sunešė 5 mln. Eur: tikisi 20% metinės grąžos
– Investicijų valdytoja kelia galvą: 80 mln. Eur – į viešbučius, bendrabučius, miškus ir kitus verslus