„Orion Ventures“ investavo į biotechnologijų bendrovę „Vectiopep“ iš Estijos, kuri sukūrė terapinio mRNA transportavimo į pacientus technologiją
Į startuolius investuojantis „Orion“ darbuotojų fondas „Orion Ventures“ investavo į startuolį „Vectiopep“ iš Estijos.
„Orion Ventures“ investavo į biotechnologijų bendrovę „Vectiopep“ iš Estijos, kuri sukūrė terapinio mRNA transportavimo į pacientus technologiją, leidžiančią naudoti imunoterapiją nauju būdu gydant vėžį.
Kas yra immunoterapija?
Imunoterapija yra naujas reiškinys onkologijoje ir tai yra ilgai lauktas gydymo būdas. Užuot pasikliovus švirkščiamais vaistų junginiais, vėžį naikins pačių pacientų imuninė sistema. Vėžio imunoterapija šiuo metu yra pasaulinės farmacijos dėmesio centre, jos rinka siekia 80 mlrd. eurų ir auga 20 % kasmet.
Vectiopep sukūrė naujovišką technologiją, leidžiančią perduoti imuninei sistemai molekulinę žinutę, kurios neįmanoma perduoti naudojant esamas technologijas. Taip pristatyta mRNA išmoko imuninę sistemą ieškoti ir naikinti vėžines ląsteles.
„Tikime, kad dėl plačiai paplitusių vakcinų technologijų, atėjo puikus laikas mRNA technologijas perkelti ne tik į infekcinių ligų sritį, bet ir į onkologiją.“ – teigia „Orion Ventures“ vadovas Matas Jakubėlis.
Matas Jakubėlis | „Orion Ventures“ vadovas
Fondas jau yra investavęs į įmones „Leafood“, „Inbalance Grid“, „Astrolight“, „MoreMins“, „Eyev Technologies“ ir „Leya“.
Susiję straipsniai:
– Nusprendę investuoti į Lietuvos startuolius, „Orion“ sukūrė unikalią motyvacinę sistemą darbuotojams
– „Orion Ventures“ prisijungė prie „EstBAN“ verslo angelų tinklo
Norite gauti„Orion Securities“ naujienas apie projektus bei įžvalgas?
Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.