„Fastlink“ „Consilium optimum“| Viešas obligacijų platinimas (lapkričio 29 – gruodžio 18 d.)

SUŽINOTI DAUGIAU
Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




Auganti elektromobilių rinka atveria galimybes investicijoms į elektrinių automobilių infrastruktūrą

Eksponentinis elektromobilių rinkos augimas

Pastaraisiais metais elektromobilių rinka augo įspūdingu tempu. 2023 m. visame pasaulyje buvo užregistruota beveik 14 mln. naujų elektromobilių, o bendras jų skaičius keliuose pasiekė 40 mln.

Elektromobilių pardavimai per metus išaugo 35%, o 2024 m. prognozuojama, kad šis augimas padidės dar 16,9%. Europoje ši rinka taip pat sparčiai plečiasi. Pavyzdžiui, Prancūzijoje ir Jungtinėjė Karalystėje elektriniai automobiliai jau sudaro apie 25% visų parduodamų automobilių, o Norvegijoje net 95% naujų automobilių yra elektromobiliai.

Rinkos augimo priežastys ir prognozės

„Vienas pagrindinių veiksnių, lemiančių šį augimą, yra griežtesnė aplinkos apsaugos politika ir finansinės paskatos, skatinančios ekologiškesnių transporto priemonių naudojimą. Europos Sąjunga siekia iki 2035 m. visiškai uždrausti naujų vidaus degimo variklių transporto priemonių pardavimus, o tai dar labiau didins elektromobilių paklausą. Kartu su tuo, didėjant investicijoms į infrastruktūrą, elektromobilių naudojimas tampa vis patogesnis ir praktiškesnis.“ – teigia investicinės bankininkystės įmonės „Orion Securities“ įmonių finansų skyriaus projektų vadovas Matas Jakubėlis.

„Orion Securities“ įmonių finansų ir M&A projektų vadovas

Prognozuojama, kad iki 2030 m. elektromobiliai turėtų sudaryti 60% visų parduodamų transporto priemonių pasaulyje. Šiuo metu pagrindinės elektrinių automobilių rinkos yra Kinija, Europa ir JAV, kuriose vyksta didžioji dalis elektromobilių pardavimų – atitinkamai 60%, 25% ir 10% pasaulinės rinkos. Sparčiai bręstanti elektromobilių rinka tikisi tolesnio augimo, todėl ši industrija vis dažniau sulaukia investicijų.

Elektrinių automobilių infrastruktūros augimas

Didėjant elektromobilių paklausai, neišvengiamai auga ir įkrovimo infrastruktūros poreikis. 2023 m. viešųjų įkrovimo įrenginių skaičius padidėjo daugiau nei 40%, o greitųjų įkroviklių skaičius augo 55%, lenkdamas lėtųjų įkroviklių plėtrą.

Nors dauguma elektromobilių vis dar įkraunami namuose, viešųjų įkrovimo stotelių plėtra tampa būtina siekiant užtikrinti platesnį elektromobilių naudojimą. Tai ypač svarbu tankiai gyvenamuose miestuose, kur dauguma gyventojų neturi galimybės įkrauti automobilių namuose.

„Kad pasiektume norimą elektromobilių skaičių keliuose, iki 2035 m. viešųjų įkrovimo stotelių tinklą reikėtų padidinti šešis kartus. Europa jau dabar aktyviai investuoja į šią infrastruktūrą, siekdama, kad elektriniai automobiliai taptų pagrindine transporto priemone. Šios investicijos atveria puikias galimybes investuotojams įsitraukti į sparčiai augančią rinką, kuri turi daug perspektyvų ilgalaikiam pelnui pasiekti.“ – teigia M. Jakubėlis.

Lietuvos rinka: iššūkiai ir galimybės

Lietuvoje elektromobilių skaičius taip pat sparčiai auga – 2025 m. numatoma pasiekti 50 tūkst. ribą, o iki 2030 m. planuojama, kad elektromobiliai sudarys 20% visų šalies automobilių. Tačiau infrastruktūros išvystymas šalyje dar atsilieka. Nors per pastaruosius metus įkrovimo stotelių skaičius Lietuvoje išaugo 3,5 karto, vis dar egzistuoja didelis poreikis plėstis.

Rinkos lyderiai, tokie kaip „Ignitis Group“, „Inbalance Grid“, „Unipark“ ir „Eldrive“ aktyviai plečia savo veiklą ir diegia naujas įkrovimo stoteles visoje šalyje. Šios elektrinių automobilių infrastruktūros įmonės pagrinde pritraukinėja investicijas iš rizikos kapitalo ir privataus kapitalo fondų, tačiau taip pat prie įmonių finansavimo prisideda ir Europos bei Lietuvos vyriausybės subsidijos ir dotacijos.

„Elektrinių automobilių paklausa akivaizdžiai matoma Lietuvos keliuose daugėjančių elektromobilių kiekiais, o spartus elektrinių automobilių įkrovimo stotelių tinklo tankėjimas miestuose – investuotojams apčiuopiama indikacija apie rinkos augimą. Ir bendraudami su investuotojais matome didelį susidomėjimą investicijomis į šios infrastruktūros plėtrą. Vienas iš tokių pavyzdžių, kai „Orion Securities“ sėkmingai tarpininkavo „Inbalance grid“ pritraukdami 2,1 mln. EUR akcinio kapitalo bendrovės plėtrai. “ – teigia M. Jakubėlis.

„Orion Securities“ – „Pandea Global M&A“ patarėjų tinklo narys
Ši tarptautinio patarėjų tinklo narystė suteikia „Orion“ komandai išskirtinę prieigą prie užsienio pirkėjų ir investuotojų, o mūsų klientams, įsikūrusiems Lietuvoje, prieigą prie didesnio skaičiaus įsigijimo objektų, kurie atvertų naujas geografijas. Taip pat mūsų bendradarbiavimas suteikia klientams galimybę konsultuotis su „Pandea“ konsultantais, kurie galėtų padėti ir patarti mūsų klientams verslų plėtros užsienyje klausimais.

 

Primename, kad tai nėra pasiūlymas pirkti, parduoti ar laikyti šiame straipsnyje paminėtus vertybinius popierius ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindu ar dalimi. „Orion Securities“ siūlo prieš priimant investicinį sprendimą pasitarti su Jūsų finansų konsultantu bei įvertinti visas su finansine priemone susijusias rizikas ir/ar kitas Jums reikšmingas aplinkybes.

Prenumeruokite naujienas

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Matas Jakubėlis
Orion Securities | Įmonių finansų ir M&A vadovas

Konsultuojame:

– Įmonių finansai
– Įmonių pardavimai ir pirkimai
– Startuolių finansavimas
– Įmonių vertės nustatymas

Susisiekite:

Matas Jakubėlis | Įmonių finansų skyriaus ir M&A projektų vadovas
mj@orion.lt