VASARIS | Mėnesio ESG analizė: ENEL
2020 metais matėme tvaraus investavimo privalumus: aukščiausio ESG reitingo įmonės pasirodė esančios mažiau jautrios rinkos svyravimams ir finansinio nuosmukio metu sugebėjo pademonstruoti santykinai gerus rezultatus. Rinkoms ir toliau nerodant stabilumo, vis daugiau investuotojų renkasi ESG fondus.
Matydami augantį investuotojų susidomėjimą socialiai atsakingu verslu, „W Invest“ kartu su „Orion Wealth“ kiekvieno mėnesio pradžioje apžvelgia pasirinkto sektoriaus ESG reitingo lyderį ir išanalizuoja jo finansinius rodiklius.
Vasario mėnesiui pasirinkta „Enel“, tarptautinė italų elektros ir dujų gamintoja ir platintoja.
Apie ENEL
– Bendrovė kotiruojama Milano vertybinių popierių biržoje.
– „Enel“ pasaulyje yra 87-a bendrovė pagal pajamų dydį, 1-oji Europoje pagal kapitalizaciją komunalinių paslaugų sektoriuje.
– Nuo 2018 m. „Enel“ taip pat yra antra pagal dydį elektros energijos įmonė pasaulyje.
– „Enel“ iki 2030m. išsikeltas tikslas – sumažinti išmetamų teršalų kiekį ir suvaldyti visuotinį atšilimą.
Įmonė atrinkta pagal žemiau pateiktus kriterijus
• ESG reitingo lyderė
• Akcijos kainos ir pelno santykis (P/E) mažesnis už įmonės istorinį ir sektoriaus panašios kapitalizacijos įmonių vidurkį
• Prognozuojamas augantis pajamingumas bei pelnas
• Auganti EBITDA marža
• Nuosavo kapitalo pelningumo rodiklis (ROE) didesnis už sektoriaus panašios kapitalizacijos įmonių vidurkį
Orion portfelio valdytojos komentaras
Greta Dapšauskaitė | Orion portfelio valdytoja
Dapšauskaitė
Kas yra ESG reitingas ir kuo jis svarbus?
ESG reitingu vertinama įmonės aplinkosaugos, socialinė ir valdymo veikla (angl. Environmental, Social, and Governance).
Aukštai ESG reitinge pozicionuojama įmonė vertinama kaip socialiai atsakinga, draugiška aplinkai, o tokios įmonės vadyba veikiai skaidriai ir efektyviai. Taip valdomos įmonės dažnai yra laikomos stabilesniu ir užtikrintu investavimo objektu dėl palankesnių jų ateities rezultatų prognozių.
Aukštą ESG reitingą turinčių įmonių veikla yra orientuota į ilgalaikį pridėtinės vertės kūrimą, o ne grįsta trumpalaikiais laimėjimais.
Matydami augantį investuotojų susidomėjimą socialiai atsakingu verslu, „W Invest“ kartu su „Orion Wealth“ kiekvieno mėnesio pradžioje apžvelgia pasirinkto sektoriaus ESG reitingo lyderį ir išanalizuoja jo finansinius rodiklius.
Susiję straipsniai ir kitos naujienos
– Kodėl tvarus investavimas sulaukia vis didesnio dėmesio?
– Tvarus investavimas – tendencija įrodžiusi savo atsparumą pandemijai
– Investuoti ar taupyti: kiek moterims kainuoja NEinvestavimas?
Bendro pobūdžio rinkodaros pranešimas [BPR]
Investicinė idėja yra bendro pobūdžio rinkodaros pranešimas (angl. Marketing communication). Pateikiama informacija atspindi Tarpininko darbuotojo nuomonę jos pateikimo metu ir bet kada gali pasikeisti. Idėjos galiojimo/pasinaudojimo terminas ne ilgesnis kaip kalendorinė savaitė nuo BPR datos. Tarpininko nuomone, idėja gali būti įdomi siekiantiems aukštesnės nei vidutinė grąžos ir galintiems investuoti prisiimant didesnę riziką. Idėja neturėtų naudotis saugios investavimo krypties investuotojai toleruojantys žemą riziką. Tarpininkas neįsipareigoja atnaujinti informacijos, pateiktos investicinėje idėjoje. Prieš priimdami investicinį sprendimą pasitarkite su savo konsultantu.
Tai ne asmeninė rekomendacija
Ši informacija parengta neatsižvelgiant į konkretaus asmens investavimo tikslus ir poreikius, finansinę situaciją bei kitas asmenines aplinkybes, todėl nėra ir negali būti traktuojama kaip asmeninio pobūdžio rekomendacija (verslo, teisės, investavimo, mokesčių ar apskaitos), pasiūlymas ir/ar paskatinimas sudaryti sandorį. Informacija teikiama tik informavimo ir/ar papildomos naudos rinkodaros (angl. value added marketing) tikslais.
Tai ne investicinis tyrimas
Informacija, kuri gali būti suprantama kaip investicinis tyrimas, nėra parengta pagal teisės aktų nustatytus reikalavimus, skirtus užtikrinti investicinio tyrimo nepriklausomumą. Informacijos rengėjas gali būti investavęs į BPR minimą turtą, teikti paslaugas ar turėti kitų susitarimų ar ryšių su BPR minimais subjektais.
Tai ne garantija
Informacija parengta remiantis šaltiniais, kuriuos informacijos rengėjas laiko patikimais, bet neatliko atskiro patikrinimo. Informacija pateikiama „tokia kokia yra“ (angl. „as is“). Informacijos rengėjas nereiškia garantijų, patvirtinimų ir neprisiima atsakomybės dėl pateiktos informacijos teisingumo, išsamumo ir/ar tikslumo, taip pat galimų išlaidų, nuostolių ir/ar kitokios galimos žalos dėl pasinaudojimo informacija.