„YIT Lietuva“ „Erudito licėjaus“ poreikiams pritaikys pastatą Vilniaus senamiestyje
Dalinamės naujienomis apie „Orion Wealth“ vystomą „Erudito licėjaus“ mokyklos projektą, kuris prisidės prie bendro Lietuvos švietimo gerbūvio.
Darnios miestų plėtros ir statybų bendrovė „YIT Lietuva“ imasi Vilniaus senamiestyje „Erudito licėjaus“ įsigytų patalpų kapitaliniam remontui. Pastatas Aguonų gatvėje, kuriame anksčiau buvo įsikūrusi valstybės valdoma įmonė Energijos skirstymo operatorius (ESO), bus pritaikytas mokyklos bendruomenės poreikiams.
Pastate taikant pažangiausius edukacinius, ergonominius ir techninius sprendimus bus įrengtos klasės, daugiafunkcinės erdvės bendram darbui ir interaktyvioms veikloms, moderni gamtos mokslų bei technologijų laboratorija, sporto salė, baseinas, valgykla ir kitos patalpos. Mokykla taip pat turės erdvų vidinį kiemą. Pastato rekonstrukciją planuojama užbaigti iki kitų mokslo metų pradžios.
Naujas 6500 kv. metrų mokyklos pastatas Vilniuje Aguonų gatvėje
„Kokybiškam ir pažangiam švietimui reikalinga moderni, šiuolaikinius standartus atitinkanti, mokyklų bendruomenių poreikiams pritaikyta infrastruktūra. „Erudito licėjaus“ patalpų projektas yra puikus pavyzdys, kaip tokia infrastruktūra gali būti sukurta tikslingai panaudojant ir konvertuojant esamus pastatus. Džiaugiamės galėdami prie šio proceso prisidėti savo kompetencijomis, ilgamete patirtimi ir taikomomis pažangiausiomis statybų praktikomis“, – sako bendrovės „YIT Lietuva“ vadovas Kęstutis Vanagas.
„Erudito licėjaus“ steigėjas doc. dr. Nerijus Pačėsa sako, kad nuosavų patalpų įsigijimas buvo itin svarbus žingsnis mokyklos vystyme, todėl didelis dėmesys skirtas ir mokyklos poreikius atitinkančiam projektui bei jo išpildymui. Doc. dr. N. Pačėsos teigimu, naujose patalpose licėjus turės dar geresnes sąlygas puoselėti savo švietimo viziją ir taikyti pažangiausius ugdymo metodus bei principus.
„Mūsų mokykloje ugdymo procesas yra orientuotas į bendradarbiavimą, bendruomeniškumą, komandinį ir projektinį darbą. Tai atsispindės ir mūsų naujosiose patalpose, kuriose didelis dėmesys skiriamas įvairių paskirčių bendruomeninėms bei skirtingų dalykų integraciją įgalinančioms erdvėmis. Žvelgiame į švietimo ateitį, kurioje vis labiau nyks ribos tarp atskirų disciplinų ir klasių, o pagrindinis dėmesys teks lankstumui, kūrybiškai prieigai ir sąveikoms, mokymuisi per praktiką. Būtent tokią švietimo viziją atspindės ir jai pritaikytos bus mūsų naujosios patalpos“, – sako doc. dr. N. Pačėsa.
Projekto finansavimo, struktūros ir jos įgyvendinimo klausimais rūpinasi gerovės valdymo specialistai bei projekto vadovai – „Orion Wealth“.
Karolis Ražukas | „Orion Wealth“ projektų vadovas
„Džiaugiamės, kad kartu su partneriais turime galimybę prisidėti prie Lietuvos švietimo infrastruktūros gerinimo. Pastaruoju metu pastebime investuotojų augantį poreikį nukreipti savo resursus į projektus, kurie ne tik neša finansinę grąžą, bet ir prisideda prie kitų gerovės vystymo. Puikiai suprantame šio projekto reikšmę tiek mokyklos bendruomenei, tiek Vilniaus gyventojams. Atitinkamai darome viską, kad griežtai būtų laikomasi terminų ir mokykla duris atvertų laiku, o naujosios patalpos viršytų mokinių bei jų šeimų lūkesčius. Būtent dėl šių priežasčių atsakingai generaliniu rangovu pasirinkome „YIT Lietuva“. Jų profesionalumas, turima kompetencija bei ilgametė patirtis užtikrins sklandų šio socialiai atsakingo projekto įgyvendinimą.“– pasakoja Karolis Ražukas, „Orion Wealth“ projektų vadovas.
Architektūriniais naujojo licėjaus pastato sprendimais rūpinosi architektas Gintautas Natkevičius ir jo komanda.
Nuo kitų mokslo metų naujosiose licėjaus patalpose mokysis 600 mokinių. Vėliau šis skaičius turėtų išaugti beveik iki tūkstančio. Šiuo metu „Erudito licėjus“ yra įsikūręs dviejuose skirtinguose pastatuose Vilniuje ir vienose patalpose Kaune.
Susiję straipsniai:
– Marius Jakulis Jason ir „Erudito licėjus“ investuoja į naują mokyklos pastatą Vilniuje
– Ką apie ugdymo viziją gali papasakoti mokyklos pastatas?
– „YIT Lietuva“ Erudito licėjaus poreikiams pritaikys pastatą Vilniaus senamiestyje