Universiteto plėtra Lietuvoje suteikia naujų galimybių investuotojams
Patyrę investuotojai žino – toliaregiškas matymas ir vizija veikia kaip raktas, padedantis pamatyti naujų investicinių galimybių. Be jokios abejonės, svarbu jas pastebėti ir laiku išnaudoti. „Vienas tokių pavyzdžių – pirmas unikalus studentų bendrabučių projektas, kuris leis investuotojams pasinaudoti Vilniaus universiteto (VU) plėtros planų suteikiamomis naujomis galimybėmis“, – sako Mindaugas Strėlis, Orion Gerovės valdymo skyriaus vadovas
Mindaugas Strėlis | Orion partneris ir gerovės valdymo skyriaus vadovas
Kuo tai gali būti patrauklu investuotojams?
Pastebėjome kelis esminius VU plėtros planus, kurie ir įžiebė idėją naujai investicijų krypčiai. Pirma, iki 2021 m. VU įsteigs specializuotą mokymosi centrą Vilniuje. Šiame centre bus sutelktas biomedicinos mokslo potencialas – būsimo centro infrastruktūra galės naudotis daugiau nei pusė tūkstančio tyrėjų, magistrantūros, rezidentūros studentai ir doktorantai.
Antra, VU Medicinos fakultete daugėja užsienio studentų. Kodėl? Brangiausių mokslų sąrašų viršūnėje esantys medicinos mokslai užsienio studentams Lietuvoje yra vidutiniškai keturis kartus pigesni. Tai lemia, kad didelė dalis VU Medicinos fakulteto užsienio studentų sudaro pasiturinčių šalių (Vokietijos, Izraelio, Skandinavijos) gyventojai.
Naujas studentų bendrabutis Vilniuje
Įsigilinę į šiuos VU ateities planus, netrukome pastebėti kol kas Lietuvoje neplėtojamą potencialią nišą – studentų bendrabučius. Išanalizavus Europos tendencijas ir panašaus tipo projektus kitose valstybėse, prielaidos apie projekto unikalumą buvo patvirtintos su kaupu. Dėl studijų kokybės tarptautinių studentų skaičius sparčiai auga visoje Europoje ir jau 2020 m. peržengs net 2 mln. ribą.
VU planai tik patvirtina, kad Lietuva eina koja kojon su tarptautinėmis tendencijomis. Žinoma, auga ir apgyvendinimo vietų paklausa – jų reikia keleriems metams į šalį atvykstantiems studentams.
Patraukli NT klasė visoje Europoje
Europoje investavimas į studentų bendrabučius – ne naujiena. Pagal patrauklumą ši NT klasė lenkia kitas klases, tokias kaip viešbučiai, biurų ar gyvenamosios patalpos.
Strėlis
Lietuvos NT projektų plėtotojų žvilgsniams krypstant į šią turto klasę, „Orion Securities“ pirmą tokio tipo projektą jau pradėjo ir pirmajame etape planuoja investuoti beveik 6 mln. eurų. Projektas planuojamas Santariškėse prie naujai kuriamo mokslo centro – iš viso bus įrengta 150 kambarių, o bendrasis plotas sieks apie 5 tūkst. kv. metrų.
Bendrabučio vizija ypač svarbu
Sprendžiant sklypo įsigijimo klausimus, svarbi paties bendrabučio vizija. Tendencijos Europoje ir atlikti tyrimai siunčia signalus, rodančius, kas svarbu šiuolaikiniam studentui. Nustebino tai, kad privataus kambario plotas yra ne taip svarbu kaip bendro naudojimo patalpos.
Strėlis
Šiuolaikinis studentas, rinkdamasis, kur gyventi, prioritetą teikia bendruomenei – tokios patalpos kaip bendros virtuvės, terasos ar lauko zonos tampa ypač svarbios renkantis, kur gyventi. Studentai pabrėžia funkcinių erdvių, tokių kaip mokymosi kambariai ir skalbyklos, svarbą ir pažymi, kad galimybė pasistatyti dviratį taip pat darytų įtaką jų sprendimui. Visa tai įgyvendinsime šiame projekte, kad jis ne tik taptų pavyzdinis Lietuvoje, bet ir suteiktų galimybių įgyvendinti panašaus tipo projektus kitose valstybėse.
Šiame projekte bendradarbiaujame ir su užsienio konsultantais, kurie yra įgyvendinę ne vieną tokio tipo projektą kitose valstybėse. Partnerystė šiuo atveju suteikia galimybę gauti žinių iš tų, kurie jau turi įgyvendinę ne vieną, o dešimtis sėkmingų tokio tipo projektų.
Susiję straipsniai:
– “Orion Wealth Management” akiratyje – naujovės švietime
– Verslo Žinios: Į bendrabučio projektą sostinės Santariškėse investuoja 6 mln. Eur
– Verslo Žinios: „Orion“ klientams – studentų bendrabučiai