Rinkų Espresso: Savaitinė apžvalga | 07.15 – 07.21
✔️ Akcijų rinkų indeksai fiksavo mišrius rezultatus: Europoje dauguma indeksų krito, o JAV teigiamą grąžą fiksavo mažos kapitalizacijos bendrovės ir vertės akcijos. Russell 2000 kilo 1,68 %, kuomet Nasdaq 100 krito beveik 4 %. Vertinant pagal Russell indeksus, vertės (angl. value) akcijos pralenkė augimo (angl. growth) akcijas net 477 baziniais punktais.
✔️ Didelį kritimą patyrė lustų bendrovių akcijų kainos. Tam įtakos turėjo J. Biden pareiškimas dėl galimų prekybos ribojimų taikymo bendrovėms, tiekiančioms pažangias puslaidininkių technologijas Kinijai.
✔️ Euro zonos metinė infliacija siekė 2,5 %, Jungtinės Karalystės – 2 %.
✔️ Europos Centrinis Bankas priėmė sprendimą palikti esamą 4,25 % palūkanų normos lygį. C. Lagarde žadėjo, kad valdyba sprendimus dėl tolimesnių veiksmų priims remiantis naujausiais duomenimis.
✔️ Kinijos metinis BVP augimas siekė 4,7 % ir nepateisino 5,1 % ekonomistų prognozės.
Prenumeruokite savaitines rinkų apžvalgas
Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.
Svarbiausi praėjusios savaitės įvykiai
JAV: Kapitalo rotacija rinkoje ir pozityvūs makroekonominiai duomenys
JAV akcijų rinka fiksavo mišrius rezultatus: šių metų lyderis Nasdaq 100 krito beveik 4 %, S&P 500 smuko kiek mažiau nei 2 %, tačiau mažos kapitalizacijos bendroves įtraukiantis Russell 2000 kilo 1,68 %. Pastarąją savaitę buvo pastebima tebesitęsianti kapitalo rotacija į mažos kapitalizacijos bendroves ir vertės (angl. value) akcijas. Vertinant pagal Russell indeksus, vertės (angl. value) akcijos pralenkė augimo (angl. growth) akcijas net 477 baziniais punktais.
Viena pagrindinių prasto augimo akcijų pasirodymo priežasčių buvo puslaidininkių industrijos bendrovių akcijų kritimas. Šios industrijos bendroves įtraukiantis „Vaneck Semiconductor“ ETF per savaitę krito net 9,59 %, o Nyderlandų puslaidinkių gamybos priemonių tiekėjas „ASML“ smuko daugiau nei 17 %. Stipraus lustų bendrovių akcijų kritimo buvo sulaukta po J. Biden pareiškimo, kad JAV taikys prekybos apribojimus partneriams, jeigu tokios bendrovės kaip „ASML“ ar „Tokyo Electron“ ir toliau tieks pažangias puslaidininkių technologijas Kinijai.
Dauguma paskelbtų JAV makroekonominių duomenų viršijo ekonomistų lūkesčius. Mažmeniniai pardavimas neįtraukiant volatilių automobilių bei dujų segmentų per mėnesį kilo 0,4 %, kuomet analitikai prognozavo 0,1 % augimą. Be to, antrą mėnesį iš eilės industrinė produkcija fiksavo stiprų augimą ir per birželio mėnesį kilo 0,6 %. Galiausiai, Filadelfijos FED gamybos industrijos indekso reikšmė liepą pašoko net iki 13,9, kai analitikai prognozavo 2,7, o verslo sąlygas matuojantis indeksas pasiekė aukščiausią reikšmę per tris metus.
Praeitą savaitę didelį kritimą išgyveno techninius sutrikimus patyrusi „Microsoft“, kurios akcijos kaina smuko 3,62 %. Tuo tarpu teigiamą pokytį fiksavo „UnitedHealth“ (10,52 %) bei „Johnson & Johnson“ (3,21 %).
Europa: ECB sprendimas palikti esamas palūkanų normas ir mišrūs infliacijos duomenys
Europos akcijų indeksai praeitą savaitę krito: Vokietijos DAX smuko net 3,07 %, Prancūzijos CAC 40 2,46 %, o Jungtinės Karalystės FTSE 100 1,18 %.
ECB valdyba nusprendė palikti esamas palūkanų normas ties 4,25 % riba kaip ir buvo tikėtasi. Banko prezidentė C. Lagarde patikino, kad valdyba artimiausiu metu savo sprendimus grįs naujausiais makroekonominiais duomenimis. Be to, valdyba tikisi, kad infliacija svyruos dabartiniuose lygiuose iki pat 2025 metų.
Pasirodę patikslinti euro zonos infliacijos duomenys daugmaž atitiko analitikų lūkesčius. Tiesa, infliacijos atmetus maisto ir energetikos kainas mėnesinis augimas siekė 0,4 % ir viršijo ekonomistų prognozę 0,3 %. Metinės infliacijos rodiklis buvo 2,5 % ir lyginant su praeito mėnesio rezultatu sumažėjo 0,1 %.
Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje kainų lygio duomenys buvo kiek aukštesni nei tikėtasi. Nors metinė infliacija išliko ties 2 % lygiu, infliacija atmetus maisto ir energetikos kainas išlaikė 3,5 % metinį augimą, kai ekonomistai prognozavo sumažėjimą iki 3,4 %. Didelę staigmeną pateikė šios šalies mažmeninių pardavimų duomenys – per mėnesį šių pardavimų kritimas siekė net 1,2 %, kuomet analitikai projektavo 0,6 % susitraukimą. Galiausiai, remiantis naujausiais duomenimis Jungtinės Karalystės nedarbo lygis išliko ties 4,4 % kaip ir tikėtasi.
Vokietijoje net 7,45 % kritimą patyrė „Siemens“ akcijų kaina. Tuo tarpu Prancūzijoje sudėtingą periodą tęsė prabangos prekių industrijos bendrovės – LVMH krito 6,21 %, „Kering“ – 7,12 %.
Azija: Mažėjęs Japonijos prekybos aktyvumas bei lūkesčių nepateisinęs Kinijos BVP augimas
Azijos akcijų indeksai taip pat fiksavo mišrius rezultatus: Honkongo ir Japonijos akcijų rinkos krito stipriai ir Hang Seng traukėsi net 4,79 %, o Nikkei 225 2,74 %. Tuo tarpu žemyninės Kinijos indeksas CSI 300 kilo 1,81 %.
Japonijoje praeitą savaitę buvo skelbiamas metinis infliacijos lygis, kuris siekė 2,6 %, kuomet analitikai prognozavo augimą iki 2,7 %. Tuo tarpu šalies eksportas per metus augo 5,4 %, kai prognozė buvo 6,4 %, o importas augęs 3,2 % taip pat nepateisino 9,3 % kilimo prognozės. Japonijos jena per savaitę šiek tiek sustiprėjo, tačiau dabartinis lygis išlieka vienu žemiausiu per pastaruosius keliasdešimt metų. Spekuliuojama, kad per šio mėnesio pabaigoje vyksiantį BoJ susirinkimą centrinio banko valdyba gali darsyk pakelti palūkanų normas.
Kinijoje buvo skelbiamas BVP rezultatas – metinis šio rodiklio augimas siekė 4,7 % ir net 0,4 % atsiliko nuo analitikų prognozės. Tai buvo net 0,7 % sumažėjimas lyginant su praeitu ketvirčiu. Tuo tarpu mažmeniniai pardavimai taip pat augo mažiau nei tikėtasi – užfiksuotas 2 % kilimas, kai ekonomistai projektavo 3,3 % prieaugį.
Populiariausios savaitės antraštės
Didžiųjų įmonių ketvirtiniai rezultatai:
- Šią savaitę apie geresnius nei tikėtasi rezultatus pranešė: „Goldman Sachs“ (GS), „United Health“ (UNH), „Bank of America“ (BAC), „Morgan Stanley“ (MS), „Johnson&Johnson“ (JNJ), „Netflix“ (NFLX).
- Mišrius: „BlackRock“ (BLK), „ASML“ (ASML), „United Airlines Holdings“ (UAL), „Blackstone“ (BX), „American Express“ (AXP).
Crowdstrike programinės įrangos sutrikimai
Kibernetinio saugumo įmonė „CrowdStrike“ penktadienį buvo susijusi su dideliu pasauliniu sutrikimu dėl sugedusio „Falcon Sensor“ produkto atnaujinimo, todėl įvairiose pramonės šakose buvo sutrikdyta veikla. Po šio incidento „CrowdStrike“ akcijos atpigo daugiau nei 12 %. Bendrovės generalinis direktorius George Kurtz patikslino, kad problema buvo ne kibernetinė ataka, o „Windows“ turinio atnaujinimo defektas, kuris jau ištaisytas. Tačiau dėl atnaujinimo, „Windows“ sistemos visame pasaulyje sutriko ir pasirodė „mėlynasis mirties ekranas“.
Sutrikimas paveikė daugelį sektorių, įskaitant oro linijų bendroves, ligonines ir finansinių paslaugų teikėjus. Oro bendrovė „American Airlines“ pranešė apie technologinius nesklandumus, turėjusius įtakos daugeliui vežėjų, o Jungtinės Karalystės Karališkoji Surėjaus ligoninė turėjo sustabdyti radiologines procedūras. Vokietijos draudimo bendrovė „Allianz“ ir kitos įmonės taip pat susidūrė su dideliais trikdžiais.
Be to, anksčiau „Microsoft“ pranešė, kad jos debesijos paslaugos buvo atkurtos po gedimo, kuris paveikė „Azure“ ir „Microsoft 365“ programų rinkinį centriniame JAV regione. Bendrovės atstovas spaudai sakė, kad tai dvi skirtingos ir nesusijusios problemos: viena susijusi su „Azure“, kita – su „CrowdStrike“.
Elonas Muskas keliasi į Teksasą
Elonas Muskas paskelbė, kad „SpaceX“ ir „X“ būstinės persikels iš Kalifornijos į Teksasą, taip reaguodamas į naują Kalifornijos įstatymą, kuris neleidžia mokyklų rajonams informuoti tėvų apie jų vaikų lytinės tapatybės pasikeitimus. Muskas šį ir kitus panašius įstatymus įvardijo kaip persikėlimo priežastį, teigdamas, kad jie kenkia šeimoms ir bendrovėms. „SpaceX“ būstinė persikels į Starbase, Teksase, o „X“ persikels į Ostiną.
Anksčiau „Tesla“ perkėlė savo būstinę iš Kalifornijos į Teksasą, tačiau išsaugojo ir išplėtė savo inžinerijos būstinę Palo Alto mieste. Bendrovė „SpaceX“ nepatvirtino, ar uždarys savo veiklą Kalifornijoje.
Indeksų pokyčiai
⬆️ Dow Jones 0,72 %
⬇️ S&P 500 -1,97 %
⬇️ Nasdaq 100 -3,98 %
⬆️ Russell 2000 1,68 %
⬇️ DAX 40 -3,07 %
⬇️ FTSE 100 -1,18 %
⬇️ CAC 40 -2,46 %
⬇️ Euro Stoxx 50 -4,28 %
⬇️ Nikkei 225 -2,74 %
⬆️ CSI 300 1,81 %
⬇️ Hang Seng -4,79 %
Ateinančios savaitės įvykiai
- Pirmadienį sulauksime Kinijos sprendimo dėl vienerių ir penkerių metų palūkanų normų. Rinka prognozuoja, kad palūkanos išliks nepakitusios – atitinkamai 3,45 % ir 3,8 %.
- Antradienį JAV skelbs pastatytų namų pardavimų kiekį, ekonomistai tikisi, kad šis skaičius birželį kils iki 4,25 mln. nuo gegužę fiksuoto 4,11 mln. lygio.
- Trečiadienį Vokietija skelbs GfK vartotojų pasitikėjimo indekso pokytį, tikimasi, kad rodiklis kils nuo -21,8 iki -21,7 punkto.
- Be to, trečiadienį sulauksime Kanados centrinio banko sprendimo dėl palūkanų normų, prognozuojama, kad pokyčių nebus ir palūkanos išliks 4,75 % lygyje.
- Ketvirtadienį sulauksime žinių iš JAV dėl ilgalaikio vartojimo prekių užsakymų pokyčio birželio mėnesį. Tikimasi, kad rodiklis nuo gegužės lygio kils 0,3 %.
- Tą pačią dieną JAV skelbs antrojo ketvirčio BVP pokytį, rinka prognozuoja, kad šis rodiklis kils 2,5 %, kai praėjusį ketvirtį pokytis buvo 1,4 %.
- Penktadienį JAV praneš apie pagrindinį PCE indekso pokytį per mėnesį birželį. Tikimasi, kad indeksas kils 0,1 %.
Skelbiami ketvirtiniai rezultatai
- Pirmadienį: „Verizon“ (VZ).
- Antradienį: „Microsoft“ (MSFT), „Alphabet“ (GOOG), „Tesla“ (TSLA), „Visa“ (V), „Louis Vuitton“ (MC), „Coca-Cola“ (KO), „Texas Instruments“ (TXN), „General Electric“ (GE), „Philip Morris“ (PM), „United Parcel Service“ (UPS), „Chubb“ (CB), „Lockheed Martin“ (LMT), „General Motors“ (GM), „Enphase“ (ENPH).
- Trečiadienį: „Equinor“ (EQNR), „Qualcomm“ (QCOM), „IBM“ (IBM), „ServiceNow“ (NOW), „NextEra Energy“ (NEE), „AT&T“ (T), „Waste Management“ (WM), „General Dynamics“ (GD), „Chipotle Mexican Grill“ (CMG), „Ford Motor“ (F), „Newmont Goldcorp“ (NEM), „Kering“ (KER).
- Ketvirtadienį: „AstraZeneca“ (AZN), „Amazon“ (AMZN), „AbbVie“ (ABBV), „Hermes International“ (HRMS), „Total Energies“ (TTE), „Starbucks“ (SBX), „Rtx Corp“ (RTX), „Northrop Grumman“ (NOC).
- Penktadienį: „Exxon Mobil“ (XOM), „Colgate-Palmolive“ (CL), „3M“ (MMM).
Norite gauti„Orion Securities“ naujienas apie projektus bei įžvalgas?
Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.
Primename, kad tai nėra pasiūlymas pirkti, parduoti ar laikyti šioje apžvalgoje paminėtus vertybinius popierius ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindu ar dalimi.