Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




Rinkų Espresso: Savaitinė apžvalga | 08.12 – 08.18

✔️ Teigiama savaitė akcijų rinkose – pagrindiniai indeksai tęsė atšokimą po rugpjūčio 5 d. kritimo ir S&P 500 fiksavo beveik 4 % augimą. Didžiausią prieaugį patyrė Japonijos Nikkei 225, kuris kilo apie 8,7 %. Savaitės eigoje geresnį pasirodymą demonstravo augimo (angl. growth) akcijos.

✔️ JAV metinė infliacija pirmą kartą per tris metus krito žemiau 3 % ir siekė 2,9 % lygį.

✔️ Tiek JAV, tiek Kinijoje mažmeninių pardavimų apimtys viršijo analitikų lūkesčius. JAV mažmeniniai pardavimai per liepos mėnesį kilo net 1 %.

✔️ Euro zonos ekonomika antrąjį ketvirtį kilo 0,3 %, Japonijos 0,8 %, o Jungtinės Karalystės – 0,6 %. Stiprų augimą fiksavo Prancūzija, Italija ir Ispanija, tačiau silpnesniu rezultatu pasižymėjo Vokietija.

Prenumeruokite savaitines rinkų apžvalgas

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.

Svarbiausi praėjusios savaitės įvykiai

JAV: pozityvūs infliacijos bei mažmeninių pardavimų duomenys

Praeitą savaitę JAV akcijų rinkos tęsė atšokimą po smarkaus kritimo rugpjūčio 5 d. ir fiksavo didelius prieaugius: S&P 500 kilo 3,93 %, Nasdaq 100 5,38 %, o Russell 2000 augo 2,93 %. Remiantis įvairiais Russell 2000 indeksais, augimo akcijos (angl. growth) reikšmingai aplenkė vertės (angl. value) akcijas.

Augimą akcijų rinkose skatino pozityvias tendencijas žymėję infliacijos bei ekonomikos augimo duomenys. Šalyje pirmą kartą per tris metus buvo užfiksuotas metinės infliacijos kritimas žemiau 3 % lygio iki 2,9 %. Be to, pasirodę mažmeninių pardavimų rezulatai žymėjo didžiausią prieaugį per pastaruosius 18 mėnesių – fiksuotas net 1 % kilimas, kai analtikai tikėjosi 0,4 % augimo. Prie kilimo reikšmingai prisidėjo automobilių pramonės bei barų ir restoranų pardavimai. „Walmart“ savo projekcijose taip pat pastebi, kad JAV vartotojai turėtų išlaikyti santykinai stiprų vartojimą.

Kiek prastesnes nuotaikas skatino JAV NT rinkos duomenys – užfiksuotas naujų namų statybos leidimų kritimas žemiau 1,4 mln. lygio, t. y. žemiausio nuo pandemijos pradžios. Be to, naujai pradėtų namų statybų kiekis krito iki žemiausio lygio per keturis metus.

Savaitės eigoje išskirtinį pasirodymą demonstravo „NVIDIA“ ir „Starbucks“ akcijų kainos – šios per savaitę kilo atitinkamai 18,93 % ir 26,26 %.

Europa: BVP augimas ir padidėję lūkesčiai dėl BoE palūkanų karpymo

Europos akcijų indeksai neatsiliko ir fiksavo teigiamus pokyčius: Vokietijos DAX kilo 3,38 %, Prancūzijos CAC 40 augo 2,48 %, o Jungtinės Karalystės FTSE 100 – 1,75 %.

Remiantis preliminariais duomenimis euro zonos ekonomika antrąjį ketvirtį augo 0,3 %, tai yra tokiu pačiu augimo tempu kaip ir pirmąjį ketvirtį. Tiesa, metinis BVP pokytis siekė 0,6 %. Aukštesniu augimu pasižymėjo Prancūzija, Italija bei Ispanija, o Vokietija dar kartą patyrė susitraukimą. Be to, pramonės gamyba birželį susitraukė 0,1 %, nesiekdama bendrojo prognozuoto 0,5 % augimo. Pirkimo vadybininkų indekso apklausoje pastebima, kad verslo veikla liepą taip pat sulėtėjo. Vis dėlto, darbo rinka išlieka atspari. Eurostat duomenyse pastebima, kad darbo užimtumas antrąjį ketvirtį išaugo 0,2 % lyginant su prieš tai buvusiu ketvirčiu.

Tuo tarpu Jungtinėje Karalystėje preliminarus BVP metinis augimas siekė 0,9 % – tai yra solidus atšokimas lyginant su pirmuoju ketvirčiu ir neseniai fiksuota technine recesija. Pasirodę šalies infliacijos duomenys teigiamai paveikė rinkas, nepaisant to, kad infliacija pakilo nuo 2 % iki 2,2 %. Šioje vietoje buvo kiek svarbesnis paslaugų sektoriaus kainų lėtesnis nei tikėtasi augimas, kurį aktyviai seka centrinio banko (BoE) pareigūnai. Po šių duomenų pasirodymo investuotojai tikisi sulaukti dar daugiau BoE palūkanų karpymų.

Praeitą savaitę po sudėtingo periodo atšokimą fiksavo didieji prabangos prekių industrijos konglomeratai – „Hermes“ akcijų kainos kilo 5,21 %, LVMH 3,47 %.

Azija: stipriai atšokęs Nikkei 225 ir besitraukiančios investicijos į Kiniją

Dauguma Azijos akcijų indeksų taip pat fiksavo teigiamas grąžas: Japonijos Nikkei 225 kilo net 8,7 %, Honkongo Hang Seng 1,99 %, o Kinijos CSI 300 augo 0,42 %.

Japonijoje didelio atšokimo sulaukta kartu su vietos valiutos kainos korekcijomis – Japonijos jena šiek tiek susilpnėjo JAV dolerio atžvilgiu ir pasiekė 147,5 jenų už vieną JAV dolerį lygį. Be to, remiantis BVP duomenimis antrąjį ketvirtį šalies ekonomika reikšmingai atšoko ir fiksavo 0,8 % ketvirtinį augimą, kai ekonomistai tikėjosi 0,5 % kilimo. Metinis BVP augimas siekė net 3,1 %, kai analitikai prognozavo 2,1 %. Prie tokių rezultatų reikšmingai prisidėjo verslo investicijų ir vartotojų išlaidų augimas.

Liepos mėnesio duomenys žymėjo silpną Kinijos ekonomikos padėtį. Industrinė produkcija liepos mėnesio duomenimis per metus išaugo tik 5,1 %, kuomet birželį buvo fiksuotas 5,3 % kilimas. Tiesa, mažmeninės prekybos apimtys per metus išaugo net 2,7 % ir viršijo 2,6 % analitikų prognozę. Ilgalaikio turto investicijos nuo sausio iki liepos mėnesio, palyginti su praėjusiais metais, padidėjo 3,6 %. Tuo tarpu investicijos į nekilnojamąjį turtą per metus sumažėjo 10,2 %. Pastebima, kad naujų namų kainos daugelyje Kinijos miestų išliko krentančios ir fiksavo jau 13 neigiamą mėnesį iš eilės.

Populiariausios savaitės antraštės

Mažėjančios investicijos Kinijoje

Praėjusį ketvirtį užsienio investuotojai iš Kinijos išsivedė rekordinę sumą, o tai rodo didelį pesimizmą dėl šalies ekonomikos perspektyvų. Nuo balandžio iki birželio Kinijos tiesioginių investicijų įsipareigojimai sumažėjo beveik 15 mlrd. $ ir tai buvo tik antras kartas, kai šis rodiklis tapo neigiamas. Jei ši tendencija išliks, šiais metais gali būti užfiksuotas pirmas metinis grynasis investicijų sumažėjimas nuo 1990 m. Užsienio investicijos į Kiniją pastaraisiais metais smuko po to, kai 2021 m. pasiekė rekordinį 344 mlrd. $ lygį. Dėl sulėtėjusios ekonomikos ir didėjančios geopolitinės įtampos kai kurios bendrovės sumažino savo pozicijas, o spartus perėjimas prie elektrinių transporto priemonių Kinijoje taip pat pribloškė užsienio automobilių gamintojų įmones, todėl kai kurios jų atsisakė arba sumažino savo investicijas. Nepaisant Pekino pastangų pritraukti užsienio investicijas, pavyzdžiui, mažinant palūkanų normas, investicinė aplinka tebėra sudėtinga. Tuo tarpu Kinijos investuotojai užsienyje per ketvirtį investavo net 71 mlrd. $. Daug investuotujų skiria savo kapitalą elektromobilių ir akumuliatorių gamykloms.

Prie Kinijos problemų prisideda ir tai, kad „MSCI Inc.“ išbraukia daugiau Kinijos akcijų iš savo indeksų, o tai gali dar labiau sumažinti Kinijos įtaką besivystančių rinkų portfeliuose. Tai rodo didėjantį susirūpinimą dėl Kinijos ekonominės ateities ir gali lemti didesnį kapitalo nutekėjimą. Tuo tarpu Indijos svoris MSCI indeksuose turėtų padidėti, o tai gali pritraukti milijardines įplaukas, ypač naudingas tokioms akcijoms kaip „HDFC Bank“. Pastebima, kad Kinijos patrauklumas užsienio investuotojams mažėja, o blogėjant ekonominėms sąlygoms pasauliniai fondai vis dažniau nusigręžia nuo Kinijos.

Indeksų pokyčiai

⬆️ Dow Jones 2,94 %

⬆️ S&P 500 3,93 %

⬆️ Nasdaq 100 5,38 %

⬆️ Russell 2000 2,93 %

⬆️ DAX 40 3,38 %

⬆️ FTSE 100 1,75 %

⬆️ CAC 40 2,48 %

⬆️ Euro Stoxx 50 3,53 %

⬆️ Nikkei 225 8,70 %

⬆️ CSI 300 0,42 %

⬆️ Hang Seng 1,99 %

Ateinančios savaitės įvykiai

  • Antradienį sulauksime galutinių euro zonos liepos mėn. infliacijos duomenų. Prognozuojama, kad šis rodiklis bus 2,6 %.
  • Tą pačią dieną sužinosime Kanados liepos mėn. infliacijos lygį. Ekonomistai tikisi, kad šis rodiklis liks nepakitęs ties 2,7 %.
  • Trečiadienį Japonija paskelbs prekybos balanso duomenis. Tikimasi, kad šis rodiklis susitrauks nuo 224 mlrd. jenų pertekliaus iki 50 mlrd. jenų.
  • Be to, trečiadienį bus paviešinta FOMC minutes santrauka.
  • Ketvirtadienį Vokietija paskelbs preliminarius rugpjūčio mėn. HCOB gamybos PMI duomenis. Prognozuojama, kad šis indeksas kils nuo 43,2 iki 43,7 punkto lygio.
  • Penktadienį Japonija paskelbs šalies infliacijos lygio duomenis. Rinka tikisi, kad metinė infliacija liepą siekė 2,9 %.

Skelbiami ketvirtiniai rezultatai

  • Pirmadienį: „Palo Alto Networks“ (PANW), „ZIM Integrated Shipping Services“ (ZIM).
  • Antradienį: „Xpeng“ (XPEV), „Lowe’s“ (LOW).
  • Trečiadienį: „Zoom Video“ (ZM), „Target“ (TGT), „Snowflake“ (SNOW), „Autodesk“ (ADSK), „Zeekr“ (ZK).
  • Ketvirtadienį: „Opera“ (OPRA), „Intuit“ (INTU), „PDD Holdings“ (PDD), „Workday“ (WDAY).

Norite gauti„Orion Securities“ naujienas apie projektus bei įžvalgas?

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

 

Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.

 

Primename, kad tai nėra pasiūlymas pirkti, parduoti ar laikyti šioje apžvalgoje paminėtus vertybinius popierius ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindu ar dalimi.

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Povilas Petručionis
Orion Securities | Finansų makleris

Konsultuojame:

– Padedame suformuoti investicinį portfelį, konsultuojame rinkų klausimais;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;

Susisiekite:

Mantvidas Žėkas | Kapitalo Rinkų skyriaus vadovas
cm@orion.lt