Susisiekite
+370 5 249 82 72
[contact-form-7 404 "Not Found"]

Jūsų žinutę gavome.
Netrukus su Jumis susisieksime.




Q1 rezultatai: Dirbtinio intelekto entuziazmo lydimos rekordinės akcijų kainos

Pirmąjį 2024 metų ketvirtį S&P 500 fiksavo 5,4 % kainos augimą. Tai yra didžiausias augimas nuo 2022 metų antrojo ketvirčio (5,8 %). Be to, pirmasis 2024 metų ketvirtis yra ketvirtasis iš eilės, kai S&P 500 indeksas fiksavo pelno augimą. Kita vertus, akcijų rinka išlieka „brangi“ remiantis ateinančių 12 mėn. P/E (angl. forward P/E) rodikliu (rinkos kapitalizacija padalinta iš prognozuojamo metų pelno) – šiuo metu forward P/E rodiklis siekia 20,4, kai pastarųjų 5 metų vidurkis yra 19,1, o dešimties metų – 17,8.

 

Prenumeruokite savaitines rinkų apžvalgas

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.

Šioje pirmojo 2024 metų ketvirčio apžvalgoje pristatysime vienų iš didžiausių pasaulio įmonių finansinius rezultatus ir su jais susijusias įžvalgas.

Informacinių technologijų sektorius

„Apple“ (AAPL)
Į antrąją vietą pagal rinkos kapitalizaciją nukritusi įmonė po pirmo ketvirčio finansinių rezultatų paskelbimo akcijų verte šoktelėjo beveik 6 %, o nuo metų pradžios kilo apie 14 %. „Apple Inc.“ bendrovė metines pajamas fiksavo ties 90,8 mlrd. $ riba, o tai buvo 4,3 % mažiau nei prieš metus. Be to, įmonės „iPhone“ ir „iPad“ pardavimai neatitiko analitikų lūkesčių ir atitinkamai siekė 46 mlrd. $ bei 5,91 mlrd. $.

Kita vertus, rinkai daug pozityvo suteikė išaugęs įmonės pelnas tenkantis vienai akcijai (1,53 $) ir „Apple“ valdybos pasiryžimas pakelti dividendus 4,2 % bei per artėjančius metus išpirkti 110 mlrd. $ vertės savų akcijų. Vis dėlto, pagrindinis katalizatorius per praėjusias kelias savaites leidęs „Apple“ įmonės akcijų kainai pasiekti visų laikų aukštumas buvo naujienos apie spartėjančią dirbtinio intelekto integraciją į kuriamus įrenginius. Šiuo metu analitikai prognozuoja, kad 12 mėn. laikotarpyje įmonės akcijos kaina turėtų pasiekti 213 $. „Apple“ akcijų kaina nuo metų pradžios kilo kiek mažiau nei 16 %.

„NVIDIA“ (NVDA)
Dirbtinio intelekto technologijų vystymosi vedama „NVIDIA“ įmonė pirmo ketvirčio rezultatus pasitiko optimistiškai. Technologijų sektoriaus milžinės pelnas tenkantis vienai akcijai pirmajame ketvirtyje augo iki 6,12 $, nors analitikai prognozavo 5,59 $. Pajamos siekė 26,04 mlrd. $ ir nuo praėjusių metų padidėjo net 262,2 %.

Rinką stipriai nustebino pirmame ketvirtyje sugeneruotos 22,6 mlrd. $ pajamos iš duomenų centrų segmento, kurio metinis pajamų prieaugis siekė net 427 %. Šiais metais „NVIDIA“ akcijos kaina yra pakilusi 150,87 %, o įmonės akcijų suskaidymas santykiu 1:10 dar stipriau iššaukė rinkos aktyvumą. Optimistiški analitikai analitikai mano, kad „NVIDIA“ įmonė dar šiais metais gali pasiekti 5 trln. $ kapitalizaciją; šiuo metu „NVIDIA“ rinkos kapitalizacija yra šiek tiek didesnė nei 3 trln. $. „NVIDIA“ akcijų kaina nuo metų pradžios augo daugiau nei 150 %.

„Microsoft“ (MSFT)
Ketvirtiniai „Microsoft“ rezultatai 1,64 % pranoko pajamų lūkestį (iš viso įmonės pajamos siekė 61,86 mlrd. $), o pelnas tenkantis vienai akcijai analitikų prognozes pranoko 4,25 %. Iš viso įmonės pajamos lyginant su praeitais metais šį ketvirtį paaugo 17 %. Rinką nustebino faktas, jog šį ketvirtį „Microsoft“ kapitalo išlaidos buvo 14 mlrd. $, kas beveik milijardu pranoko analitikų lūkesčius (konsensusas siekė 13,14 mlrd. $). Manoma, kad dauguma šių išlaidų buvo skirtos įmonės dirbtinio intelekto infrastruktūros vystymui.

„Microsoft“ išmaniosios kompiuterinės debesijos verslas per metus pakilo nuo 22,1 mlrd. $ iki 26,7 mlrd. $ ir fiksavo apie 21 % prieaugį. Įmonės serverių produktų ir kompiuterinės debesijos paslaugų pajamos padidėjo 24 % – tam įtakos daugiausiai turėjo „Azure“ ir kitų debesų kompiuterijos paslaugų pajamų augimo net 31 %. Remiantis „Bloomberg“ duomenimis projektuojama įmonės kaina 12 mėn. laikotarpyje siekia 490,2 $. Šiais metais „Microsoft“ akcijos fiksavo kiek didesnį nei 22 % kilimą.

Sveikatos paslaugų sektorius

„Novo Nordisk“ (NOVO-B)
Išpopuliarėjusių „Ozempic“ bei „Wegovy“ diabetinių vaistų svoriui mažinti gamintojas, „Novo Nordisk“ ir toliau nenuvylė investuotojų su paskelbtais ketvirtiniais finansiniais rezultatais. Vaistų įmonės pelnas siekė 25,41 mlrd. DKK, kai praėjusiais metais šio rodiklio rezultatas buvo 19,81 mlrd. DKK. Tuo tarpu pelnas tenkantis vienai akcijai augo beveik 30 % iki 5,68 DKK. Bendrovė pakėlė savo prognozes ateinantiems metams ir tikisi, kad pajamos toliau augs 19-27 %. Verta pastebėti, kad beveik 60 % pajamų didžiausia Europos įmonė „Novo Nordisk“ sugeneruoja būtent Šiaurės Amerikos regione. Vis dėlto, analitikų manymu įmonės kaina svyruoja logiškuose rėžiuose ir šią akimirką didesnio kilimo akcijos kainoje neįžvelgia. „Novo Nordisk“ akcijų kaina per 2024 metus jau yra pakilusi daugiau nei 43 %.

Pramonės sektorius

„Airbus“ (AIR)
Paskutinius porą metų žymiai geriau už konkurentą „Boeing“ atrodanti įmonė „Airbus“ savo ketvirtiniais rezultatais nenuvylė rinkos dalyvių. Lėktuvų gamintojos pajamos buvo 12,8 mlrd. EUR, o EBITDA siekė net 609 mln. EUR, tai 9 % ir 56 % pokytis lyginant su praėjusiais metais. „Airbus“ pirmame ketvirtyje pristatė 142 komercinius lėktuvus, kai praėjusių metų tuo pačiu laikotarpiu buvo pristatyti tik 127 lėktuvai. Kaip įmonės vadovas G. Faury pabrėžė, auginti lėktuvų pardavimus nesutrukdė nei išaugę kaštai, nei toliau išliekančios geopolitinės rizikos. Šiuo metu analitikai vertina „Airbus“ akcijos kainą ties 180 EUR – net 21 % aukščiau nei dabartinė rinkos kaina. Nuo metų pradžios „Airbus“ kaina krito apie 6 %.

„Newmont Corporation“ (NEM)
Aukso, vario, sidabro, cinko ir švino kasėjo „Newmont“ rezultatai teigiamai nustebino rinką: įmonė pranešė apie 0,55 $ pelną tenkantį vienai akcijai, kuris net 52,99 % pranoko rinkos lūkesčius. Be to, įmonė pranešė, kad lyginant su 2023 metų pirmuoju ketvirčiu per pastarąjį ketvirtį iškasto aukso apimtys paaugo nuo 1,3 mln. uncijų iki 1,7 mln. uncijų. Prie tokių rezultatų reikšmingai prisidėjo 2023 m. lapkritį įsigytas kasyklų tinklas Australijoje. Po šių pozityvių ketvirtinių rezultatų paskelbimo sekančią dieną įmonės akcijų kaina pašoko apie 11 %. Remiantis „Bloomberg“ duomenimis analitikai 12 mėn. laikotarpiu prognozuoja akcijos kainos augimą 17,9 % iki 49,26 $. Nepaisant aukšto volatilumo šių metų „Newmont“ akcijų kainos pokytis yra arti vos 1 %.

Komunikacijos paslaugų sektorius

„Meta Platforms, Inc.“ (META)
„Meta Platforms“ finansiniai duomenys buvo stiprūs ir viršijantys rinkos lūkesčius. Bendrovė pranešė, kad pelnas tenkantis vienai akcijai (EPS) pirmąjį 2024 m. ketvirtį siekė 4,71 $ – tai gerokai daugiau nei 2,20 $ rezultatas pasiektas per tą patį praėjusių metų laikotarpį bei analitikų 4,32 $ prognozė. Ketvirčio pajamos siekė 36,46 mlrd. $ ir, palyginti su tuo pačiu 2023 m. periodu (28,65 mlrd. $), per metus padidėjo 27 %.

Prie įspūdingo „Meta“ pelno prisidėjo spartus programėlių rinkinio finansinių rezultatų augimas. Ypatingai išsiskyrė programėlių šeimos, kuriai priklauso „Facebook“, „Instagram“ ir „WhatsApp“, rezultatai. Aktyvių naudotojų šiose platformose buvo vidutiniškai 3,24 mlrd. per dieną. Tai rodo, kad naudotojų įsitraukimas ir toliau didėja. Be to, naujos „Meta“ dirbtinio intelekto iniciatyvos, ypač „Llama 3“ diegimas, prisidėjo prie geresnės naudotojų patirties ir veiklos efektyvumo.

Kita vertus, padidėjo sąnaudos ir išlaidos, kurios sudarė 22,64 mlrd. $, palyginti su 21,42 mlrd. $ 2023 m. pirmąjį ketvirtį. Vis dėlto, veiklos pajamos augo iki 13,8 mlrd. $, kas rodo efektyvų sąnaudų valdymą, nepaisant didėjančių mokslinių tyrimų ir plėtros išlaidų, kurios siekė beveik 10 mlrd. $. Investicijos į dirbtinio intelekto ir metavisatos projektus akcentuojamos kaip svarbūs strategijos komponentai. Apskritai, remiantis kompanijos rezultatais galima teigti, kad, nepaisant nuolatinių investicijų į naujas technologijas ir didėjančių veiklos sąnaudų, bendrovei pavyko gerokai padidinti pajamas ir išlaikyti didelį naudotojų įsitraukimą. „Meta Platforms“ akcijų kaina nuo metų pradžios kilo 43,65 %.

„Netflix, Inc.“ (NFLX)
Demonstruodama tvirtus veiklos rezultatus „Netflix“ pranoko rinkos lūkesčius tiek pajamų, tiek pelningumo atžvilgiu. Bendrovė informavo apie 9,37 mlrd. $ pajamas, kurios viršijo 9,25 mlrd. $ analitikų prognozes. Tai buvo 14,8 % daugiau nei tą patį praėjusių metų ketvirtį. Pelnas tenkantis vienai akcijai (EPS) taip pat viršijo lūkesčius ir siekė 5,28 $, palyginti su 4,51 $ prognozėmis. Svarbus šio augimo veiksnys buvo pastebimai išaugęs pasaulinis prenumeratų skaičius. „Netflix“ pritraukė 9,3 mln. naujų prenumeratorių, o bendras prenumeratų skaičius išaugo iki 269,6 mln., atspindėdamas 16 % metinį augimą.

Bendrovės grynosios pajamos išaugo 77 % iki 2,3 mlrd. $, palyginti su 1,3 mlrd. $ tuo pačiu laikotarpiu 2023 m. Įvairaus turinio strategija buvo labai svarbi pritraukiant ir išlaikant abonentus. Be to, „Netflix Games“ žaidimų plėtra padėjo padidinti naudotojų įsitraukimą. Artimuoju laikotarpiu „Netflix“ planuoja tolesnį pajamų bei maržų didinimą tęsdama investicijas į augimo sritis. „Netflix“ akcijų kaina nuo metų pradžios augo 39,41 %.

Nekilnojamojo turto sektorius

„Medical Properties Trust, Inc.“ (MPW)
„Medical Properties Trust“ patyrė sudėtingą laikotarpį ir nepateisino rinkos lūkesčių nei pelno, nei pajamų atžvilgiu. Bendrovė pranešė apie 735,6 mln. $ grynąjį nuostolį. Visų pirma, prastiems rezultatams įtakos turėjo vertės sumažėjimo mokesčiai, kurių bendra suma siekė 693 mln. $. Tai buvo ryškus kontrastas, palyginti su 33 mln. $ grynosiomis pajamomis, gautomis tą patį praėjusių metų ketvirtį.

Pajamos siekė tik 271,3 mln. $, ir nepateisino 283,3 mln. $ analitikų lūkesčių. Toks sumažėjimas gana ženklus, palyginti su 2023 m. pirmojo ketvirčio 350,2 mln. $ pajamomis. Bendrovės lėšos iš veiklos (FFO – pagrindinis REITs pelningumo rodiklis) buvo 141,8 mln. $, arba 0,24 $ vienai akcijai, ir neatitiko 0,25 $ analitikų projekcijos. Nepaisant nuviliančių finansinių rezultatų, bendrovė ir toliau mokėjo 0,15 $ dividendus už akciją, taip išlaikydama savo įsipareigojimą akcininkams. „Medical Properties Trust“ akcijos vertė nuo metų pradžios susitraukė 17,04 %.

Gynybos sektorius

„Lockheed Martin Corp.“ (LMT)
„Lockheed Martin“ pranešė apie gerus finansinius rezultatus. Grynieji pardavimai siekė 17,2 mlrd. $, fiksuojant reikšmingą padidėjimą nuo 15,1 mlrd. $ pardavimų fiksuotų 2023 m. pirmąjį ketvirtį. Bendrovės grynasis pelnas siekė 1,5 mlrd. $, arba 6,39 $ vienai akcijai. Tai yra mažesnis rezultatas lyginant su 1,7 mlrd. $, arba 6,61 $ vienai akcijai tuo pačiu praėjusių metų laikotarpiu. Kompanija išlaikė pastovius 1,6 mlrd. $ grynųjų pinigų iš veiklos ir 1,3 mlrd. $ laisvųjų pinigų srautus.

Bendrovės veiklos rezultatus pagerino 159 mlrd. $ vertės nebaigti darbai, prie kurių masto prisidėjo Nacionalinio saugumo erdvės užsakymai. Didelės investicijos į mokslinius tyrimus ir plėtrą, iš viso viršijančios 700 mln. $, pabrėžė bendrovės įsipareigojimą vystyti inovacijas. Nors pelnas sumažėjo, bendrovė patvirtino savo finansines prognozes 2024 metams, pabrėždama stiprų pardavimų augimą ir efektyvias kapitalo panaudojimo strategijas. „Lockheed Martin Corp.“ akcijų kaina per 2024 metus kilo 2,67 %.

„Rheinmetall AG“ (RHM)
„Rheinmetall AG“ demonstruoja tvirtus rezultatus ir strateginį augimą, paremtą didele gynybos produktų paklausa ir solidžiu finansų valdymu. Pirmąjį šių metų ketvirtį įmonė pasižymėjo stipriu pardavimų augimu ir reikšmingu pelningumo padidėjimu. Bendrovės konsoliduoti pardavimai per metus išaugo 16 % iki 1,6 mlrd. €. Tai paskatino didelė paklausa visuose segmentuose. Veiklos rezultatas pagerėjo 60,3 % iki 134 mln. €, o veiklos marža per metus augo nuo 6,1 % iki 8,5 %. Pelnas tenkantis vienai akcijai siekė 1,13 €, kuomet prognozė siekė 2,35 €. Bendrovės veiklos laisvųjų pinigų srautas sumažėjo 82 mln. € iki -187 mln. €. Žvelgdami į ateitį „Rheinmetall“ bendrovės atstovai išlieka optimistiškai nusiteikusi dėl 2024 m. augimo perspektyvų. „Rheinmetal“ nuo metų pradžios išsiskyrė net 66,86 % akcijų kainos augimu.

Nebūtinojo vartojimo prekių sektorius

„Amazon“ (AMZN)
E-komercijos lyderis „Amazon“ nenustoja augti dideliu tempu. Bendrovė pranešė apie gerus pirmojo ketvirčio rezultatus, kurie pranoko rinkos lūkesčius. Pelnas tenkantis vienai akcijai siekė 0,98 $, kai analitikai prognozavo tik 0,83 $. Pajamos per metus kilo 12,5 % iki 143,3 mlrd. $, kuomet prognozė siekė 142,5 mlrd. $.

Pagrindine geresnių rezultatų priežastimi buvo debesų kompiuterijos ir reklamos segmentų augimas. „Amazon Web Services“ (AWS) pardavimai per metus kilo 17 % (analitikai prognozavo 12 %), o reklamos padalinys demonstravo 24 % pardavimų prieaugį. Pajamos iš trečiųjų šalių pardavėjų, kurias sudaro surenkami komisiniai, vykdymo, siuntimo ir kiti mokesčiai taip pat sparčiai augo. Šio padalinio pardavimai per metus išaugo 16 % ir siekė 34,5 mlrd. $. Veiklos pelnas (angl. operating income) per metus išaugo daugiau nei 200 % iki 15,3 mlrd. $ – tam įtakos daugiausiai turėjo išlaidų mažinimas ir efektyvumo didinimas. Tuo tarpu „AWS“ sudarė net 62 % veiklos pelno. Per metus grynosios pajamos padidėjo daugiau nei tris kartus ir šį ketvirtį siekė 10,4 mlrd. $. Nuo metų pradžios „Amazon“ akcijų kaina kilo daugiau nei 30 %.

„Walmart“ (WMT)
Mažmeninės prekybos milžinės „Walmart“ rezultatai viršijo pelno ir pajamų prognozes. Stipriai augo elektroninės prekybos bei reklamų pardavimai. Pelnas vienai akcijai siekė 0,60 $, t. y. net 15,3 % daugiau nei prognozavo rinkos analitikai (0,52 $). Tuo tarpu pajamos per metus kilo 6 % iki 161,51 mlrd. $. Įmonės grynosios pajamos pakilo iki 5,1 mlrd. $, kai prieš metus tuo pačiu laikotarpiu šis rodiklis buvo tik 1,67 mlrd. $, o tai yra net trigubas prieaugis. Pardavimai fizinėse parduotuvėse padidėjo vos 3,8 %. Elektroninės prekybos pardavimai išaugo 22 % – tam įtakos turėjo internetinių užsakymų pristatymo ir atsiėmimo parduotuvėse paslaugos bei auganti bendrovės trečiųjų šalių prekyvietė.

Pirmą kartą prekių pristatymo apimtys viršijo pirkinių atsiėmimo parduotuvėse apimtis. „Walmart“ plėtra internete ir nauji privataus prekės ženklo produktai pritraukia jaunesnius, pasiturinčius pirkėjus. Reklama ir „Walmart+“ reikšmingai padidino pelną, o pasaulinis reklamos verslas pelną augino net 24 %. Finansų direktorius J. D. Rainey pabrėžė, kad maisto produktų segmentui teigiamos įtakos turėjo kainų skirtumai tarp maisto gaminimo namuose ir valgymo ne namuose. Bendrovė pranešdama rezultatus nurodė, kad tikisi, jog šių metų prognozės bus pateisintos arba net viršytos. Akcijų kaina reagavo teigiamai ir po pranešimo paviešinimo pakilo iki visų laukų aukštumų ir nuo metų pradžios fiksavo net 28,74 % prieaugį.

Finansų sektorius

„Berkshire Hathaway“ (BRK.B)
„Berkshire Hathaway“ pranešė, kad 2024 m. pirmąjį ketvirtį veiklos pelnas per metus padidėjo 39 % ir pasiekė 11,22 mlrd. $. Šį pokytį daugiausia lėmė reikšmingas draudimo veiklos pagerėjimas, nes draudimo veiklos pelnas išaugo 185 % iki 2,598 mlrd. $. Automobilių draudiko „Geico“ pelnas išaugo 174 % iki 1,928 mlrd. $. Nepaisant to, kad šiek tiek sumažėjo pelnas iš geležinkelių paslaugų segmento, energetikos padalinio pelnas beveik padvigubėjo iki 717 mln. $. Bendrovės grynasis pelnas dėl investicijų į akcijas svyravimų sumažėjo 64 % iki 12,7 mlrd. $.

„Berkshire“ turimos grynųjų pinigų atsargos pasiekė rekordinę 188,99 mlrd. $ sumą, o tai leidžia manyti, kad įmonei sunku rasti pakankamai tinkamų įsigijimų už patrauklią kainą. „Berkshire“ atskleidė naują 25,9 mln. draudiko „Chubb“ akcijų paketą, kurį ankstesniais ketvirčiais kaupė konfidencialiai (t. y. turėjo SEC sutikimą neviešinti įsigijimų). Tokios naujienos lėmė „Chubb“ akcijų pabrangimą beveik 10 %.

Bendrovė sumažino „Apple“ akcijų paketą 13 %, tačiau tai išlieka didžiausia „Berkshire“ investicija ir įmonės vadovas W. Buffett patikino, kad „Apple“ bus didžiausia investicija bent jau iki metų galo. „Berkshire“ B klasės akcijos nuo metų pradžios pabrango daugiau kaip 14 %. Tarp pagrindinių „Berkshire“ investicijų rikiuojasi „American Express“, „Apple“, „Bank of America“, „Coca-Cola“ ir „Chevron“. „Berkshire“ akcijų kaina nuo šių metų pradžios paaugo 13,72 %.

Energetikos sektorius

„BP“ (BP)
Tarptautinė Jungtinės Karalystės naftos ir dujų bendrovė „BP“ pranešė apie sumažėjusį pirmojo ketvirčio pelną, kuris neatitiko analitikų lūkesčių dėl mažesnių degalų maržų ir mažesnių dujų bei naftos kainų. Bendrovės pagrindinis pelnas, gautas pakeitus sąnaudas, buvo 2,7 mlrd. $, t. y. mažesnis nei praėjusį ketvirtį, kai jis siekė 3 mlrd. $, ir mažesnis nei prognozuota, t. y. 2,9 mlrd. $.

Generalinis direktorius M. Auchincloss pabrėžė „BP“ atsparumą ir nuolatines pastangas racionalizuoti veiklą, siekiant iki 2026 m. sutaupyti 2 mlrd. $. M. Auchincloss, sausio mėnesį paskirtas nuolatiniu generaliniu direktoriumi, pakeitė B. Looney, kuris atsistatydino dėl neatskleistų asmeninių ryšių. „BP“ pelnas buvo gerokai mažesnis nei beveik 5 mlrd. $ pelnas fiksuotas praėjusių metų pirmąjį ketvirtį. Nepaisant to, įmonė vykdė 1,75 mlrd. $ vertės ketvirčio akcijų išpirkimo programą. Analitikai pabrėžė, kad nors kompanijos rezultatai buvo prastesni nei tikėtasi, vykdyta akcijų supirkimo programa žymi valdybos pasitikėjimą bendrovės galimybėmis auginti pelną artimiausiu laikotarpiu. „BP“ akcijų kaina nuo metų pradžios fiksavo nežymų 2,07 % augimą.

Bendra sektorių apžvalga ir artimojo laikotarpio prognozės

Šį ketvirtį sparčiai augo akcijų kainų bei pelningumo atotrūkis tarp didelės ir mažos kapitalizacijos įmonių. Penkios didžiosios „Magnificent 7“ bendrovės („NVIDIA“, „Alphabet“, „Amazon.com“, „Meta Platforms“ ir „Microsoft“) svariausiai prisidėjo prie bendro S&P 500 pelno rodiklio augimo. Neįtraukus šių penkių įmonių S&P 500 pelnas per metus vietoj fiksuoto 5,4 % prieaugio būtų sumažėjęs net 2,4 %.
Žvelgiant į bendrąsias tendencijas, panašu, kad S&P 500 indeksui priklausančių bendrovių pirmojo ketvirčio rezultatai buvo geresni nei istoriškai. Per pirmąjį ketvirtį 78 % S&P 500 indeksui priklausančių įmonių paskelbė apie lūkesčius pranokusius pelno vienai akcijai rezultatus ir 59 % įmonių fiksavo aukštesnes nei prognozuota pajamas.

Analitikai prognozuoja, kad antrąjį šių metų ketvirtį bendras S&P 500 indeksui priklausančių bendrovių pelno augimas sieks 9,3 %, o pajamų kilimas – 4,6 %. Didžiausio augimo tikimasi iš technologijų bei komunikacijos paslaugų sektorių, mažiausio – iš komunalinių paslaugų sektoriaus.

Svarbiu šių metų veiksniu kapitalo rinkose išliks artėjantys JAV prezidento rinkimai. Remiantis istoriniais duomenimis pastebima, kad artėjant rinkimams JAV rinkų volatilumas kiekvieną mėnesį tendencingai auga. Atsižvelgiant į naujausius apklausų duomenis D. Trump tapo rinkimų favoritu. Tokios naujienos neigiamai paveikė JAV iždo obligacijų kainas, kadangi šio, buvusio JAV prezidento, fiskalinė politika remiasi mokesčių mažinimu bei didelio masto skolinimusi. Nors investuotojai vis labiau tikisi, kad šiais metais sulauksime galbūt net kelių FED palūkanų normų sumažinimų, ekonomistai svarsto, kad ikirinkiminė J. Biden aktyvi skatinamoji ekonomikos politika bei naujojo prezidento pirmosios ekonominės iniciatyvos gali prisidėti prie infliacijos lygio augimo.

Vis dėlto, makroekonominės aplinkybės bei rinkos sentimentas gali nuolat keistis bei svyruoti. „Orion Securities“ komanda siekdama palaikyti investuotojų susidomėjimą rinkomis kviečia kiekvieną skaitytoją prisijungti prie „Telegram“ grupės „Orion: Investor Pulse“. Dėl detalesnės informacijos rašykite cm@orion.lt

Primename, kad tai nėra pasiūlymas pirkti, parduoti ar laikyti šiame straipsnyje paminėtus vertybinius popierius ir negali būti jokio vėliau sudaryto sandorio pagrindu ar dalimi.

Susiję straipsniai:

Q4: trečias ketvirtis iš eilės, kai S&P 500 indeksas fiksavo pelno augimą

Prenumeruokite savaitines rinkų apžvalgas

Gaukite naujienas į savo pašto dėžutę

Prašome palaukti...

Sveikiname sėkmingai užsiregistravus!

Palikdami savo el. paštą Jūs sutinkate gauti „Orion“ marketingines naujienas ir informaciją.

STRAIPSNĮ PARUOŠĖ
Povilas Petručionis
Orion Securities | Finansų makleris

Konsultuojame:

– Padedame suformuoti investicinį portfelį, konsultuojame rinkų klausimais;
– Pateikiame strategijas, kaip apsaugoti investicinį portfelį nuo potencialių rinkos svyravimų;
– Aktyviai prižiūrime esamų investuotojų pozicijas;

Susisiekite:

Mantvidas Žėkas | Kapitalo Rinkų skyriaus vadovas
cm@orion.lt